Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Diagnostyka raka jelita grubego - TEST
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Mobilny rentgen jest już w szpitalu. To sprzęt z najwyższej półki

Przyłóżkowy mobilny aparat RTG trafił w piątek do oleśnickiego szpitala. Sprzęt pochodzący z Agencji Rezerw Materiałowych został pozyskany z inicjatywy dyrekcji Powiatowego Zespołu Szpitali i dzięki staraniom Zarządu Powiatu.

Mobilny rentgen to wysokiej klasy model, który posłuży do walki z Covid-19. O jego zaletach mówi p.o. dyrektor szpitala Przemysław Magiera: - Na pewno przyniesie wiele korzyści dla pacjentów, jak i dla personelu. To wygoda dla obu stron. Dzięki temu, że aparat może dotrzeć bezpośrednio do łóżka chorego, ten nie musi się już przemieszczać do diagnostyki, a my nie musimy dezynfekować tego miejsca.
Szpital posiada już jeden mobilny rentgen, ale starszy model, którym można wykonać przy łóżku tylko jedno zdjęcie. – Utrudnienie polega na tym, że za każdym razem ktoś się musi przebierać i wyjeżdżać do pracowni rentgenowskiej – dodaje dyrektor.
To nie jedyne urządzenie, które w ostatnim czasie trafiło do szpitala z ARM. – Cały czas o coś wnioskujemy. Otrzymaliśmy już pompę i respiratory, ale mobilny aparat RTG to zdecydowanie najbardziej wartościowy sprzęt – nie kryje Przemysław Magiera, który w związku z nowym nabytkiem ma jedno wielkie życzenie: - Obyśmy musieli go jak najrzadziej używać!

 

powrót do aktualności

2021-04-08 Przeslij link Wyświetleń: 28

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

Deklaracja dostępności

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015