Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Diagnostyka raka jelita grubego - TEST
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Powiat pomaga szpitalowi. Zamierza wnioskować o duże pieniądze z RFIL na rozbudowę placówki

– Wspieramy szpital, pomagamy mu, przykładamy się do tego bardzo solidnie, bo to jest nasze oczko w głowie – zapewnił na ostatniej sesji wicestarosta Stanisław Stępień, który zabrał głos w imieniu Zarządu Powiatu.

Wicestarosta poinformował też, że Powiat Oleśnicki zamierza złożyć wniosek w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę szpitala i budowę nowoczesnej sali operacyjnej. – Na pewno będzie to wniosek na bardzo dużą kwotę – podkreślił, prognozując, że nabór zostanie ogłoszony w drugim kwartale tego roku.

Stanisław Stępień przypomniał ponadto, jakie środki zostały już przyznane w ramach drugiego etapu RFIL. To kwota 2 275 781 zł, która będzie przeznaczona na realizację czterech inwestycji. W każdym zadaniu dofinansowanie ze strony państwa będzie wynosić aż 80%.

W dodatkowym naborze RFIL Powiat Oleśnicki złożył wnioski na następujące trzy inwestycje:
 modernizacja kotłowni gazowej wraz z przebudową bloku sportowego w ZSP w Twardogórze (wartość zadania - 841 691 zł)
kompleksowa termomodernizacja poprzez docieplenie, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę systemu ogrzewania na niskoemisyjne w obiektach należących do Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bierutowie, w których przebywają dzieci i młodzież czasowo lub stale pozbawione opieki (wartość zadania – 850 000 zł)
► modernizacja drogi poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na drodze powiatowej nr 1480D w miejscowości Kolonia Strzelce (wartość zadania – 1 250 000 zł)

- Obecnie czekamy na rostrzygnięcia. Choć w skali kraju złożono w sumie około 4 tys. wniosków, to jesteśmy dobrej myśli – dodaje wicestarosta.

powrót do aktualności

2021-02-02 Przeslij link Wyświetleń: 112

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

Deklaracja dostępności

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015