Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 

Aktualne informacja dot. koronawirusa

Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Oleśnicki szpital z II stopniem referencyjności. Co to oznacza?

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, oddział dziecięcy zostanie przeniesiony do Sycowa. Czasowe przeniesienie pediatrii jest podyktowane decyzją wojewody i brakiem miejsc w oleśnickim szpitalu.

– Do takich posunięć zostaliśmy niejako zobligowani decyzją wojewody z 14.10.2020 r. o zapewnieniu 7 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, 11 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem oraz 1 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorem i możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej – informuje wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali Gizela Jagielska, która potwierdza, że z powodu braku pomieszczeń, od 19.10 oddział pediatryczny zostanie przeniesiony do szpitala w Sycowie. – Decyzja ta została już zaakceptowana przez dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej – dodaje.
Nasz szpital trafił na listę placówek o II stopniu referencyjności. Wiąże się to z realizowaną przez Ministerstwo Zdrowia strategią zwalczania pandemii, która zakłada, że zamiast jednoimiennych szpitali zakaźnych, do których dotychczas kierowano zakażonych, powstaną trzy stopnie referencyjności szpitali. I poziom stanowić będą lecznice należące do tzw. sieci szpitali, II - oddziały zakaźne i obserwacyjno-zakaźne, a III - placówki specjalistyczne, opiekujące się zakażonymi mającymi także choroby współistniejące.

Co II stopień referencyjności oznacza dla mieszkańców naszego powiatu? – Liczba miejsc na internie zmniejszy się do 25. Zabiegi na chirurgii i na ginekologii odbywają się dziś w sposób planowy, ale nie możemy wykluczyć, że i te oddziały za parę tygodni będziemy zmuszeni przekształcić dla chorych na Covid – mówi Gizela Jagielska. Wicedyrektor PZS wyjaśnia też, że czasowe przeniesienie pediatrii do Sycowa będzie się wiązało z połączeniem oddziałów rehabilitacji ogólnej, z rehabilitacją udarową i neurologiczną w tamtejszym szpitalu.

 

powrót do aktualności

2020-10-16 Przeslij link Wyświetleń: 80

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

Deklaracja dostępności

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015