Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Rachunek finansów publicznych może wpłynąć na ilość zaplanowanych inwestycji drogowych

O walce z koronawirusem i o środkach z budżetu państwa na wspieranie lokalnych inwestycji, mówił wczoraj w Twardogórze wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Okazją był odbiór przebudowanej drogi powiatowej do Grabowna Wielkiego.

O podzielenie się swoją wiedzą na temat sytuacji w związku z pandemią, a także o informacje, jaka będzie polityka państwa w zakresie wspierania lokalnych inwestycji drogowych poprosił wojewodę starosta oleśnicki Jan Dżugaj. – Jesteśmy zdeterminowani w walce z koronawirusem, ale musimy normalnie funkcjonować – podkreślił szef powiatu, przy okazji uspokajając, że sytuacja w PDPS w Ostrowinie jest opanowana, pod pełną kontrolą.

Według wojewody, zakażenia w domach pomocy społecznej, mają nie tylko aspekt negatywny, bo i pozytywny. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że pensjonariusze tych ośrodków są ludźmi o mniejszej odporności, ale plus stanowi fakt, że jest to jedno ognisko, które łatwiej można opanować – wyjaśnił Jarosław Obremski.

Wojewoda przypomniał, że, według wstępnych prognoz na dzień 30 marca br., do 2 tysięcy zachorowań miało dojść już w Wielki Piątek, a wynik ten osiągnęliśmy miesiąc później. – To jest na pewno dobra wiadomość – dodał, przyznając, że w tym trudnym okresie pandemii nie narzeka na współpracę z samorządami.

– Stopniowe odmrażanie gospodarki, raczej taki będzie kierunek – mówił o planach rządu. – Zła wiadomość jest taka, że będziemy musieli dokonać daleko idącego rachunku finansów publicznych, co dla samorządów może oznaczać wycofanie się z niektórych inwestycji. Pieniędzy na drogi z klęsk żywiołowych już dawno nie ma, bo w całości poszły na walkę z covid-19 – nie krył Jarosław Obremski. Na koniec dodał, że obecnie wszystko wskazuje na to, iż jesienny nabór wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych zostanie utrzymany.

 

powrót do aktualności

2020-05-15 Przeslij link Wyświetleń: 67

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015