Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Tą drogą jedzie się teraz jak po dywanie, a nie jak po muldach

 

Przebudowa drogi powiatowej nr 1480D Twardogóra-Grabowno Wielkie” to inwestycja, której odbioru dokonano dziś w Twardogórze. Na uroczystość dotarł wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Rolę gospodarzy pełnili starosta Jan Dżugaj oraz burmistrz Twardogóry Paweł Czuliński. 

Ponadto w odbiorze uczestniczyli m.n.: wicestarosta Sławomir Kapica, radni powiatowi Józef Szmaj, Alojzy Kulig i Edward Podczaszyński, radni z gminy Twardogóra Katarzyna Urbanek i Mariusz Woźniak, dyrektor ZDP Krzysztof Górecki, inspektor nadzoru Ryszard Potoczny, naczelnik Wydziału Rozwoju, Zamówień Publicznych i Promocji Powiatu Mirosław Marciniak oraz przedstawiciele firmy Strabag: Wojciech Sołtysiak i Piotr Mikołajczak. – Z wami się świetnie współpracuje, gorzej negocjuje – w kierunku wykonawcy zażartował starosta.

Jan Dżugaj przypomniał, że głównym inwestorem był powiat oleśnicki, a współpartnerami wojewoda Jarosław Obremski, czyli budżet państwa, oraz burmistrz Paweł Czuliński, reprezentujący twardogórski samorząd. – Było nas trzech, choć Budka Suflera śpiewała, że do tanga trzeba dwojga – uśmiechnął się starosta. Do wątku muzycznego nawiązał Paweł Czuliński, tym razem cytując „Autobiografię” Perfectu: „Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam cel”. – Dziś ten cel dziś się urzeczywistnił – podkreślił burmistrz.

– Kompleksowy remont na tak szeroką skalę był niezbędny, gdyż droga ta była w masakrycznym stanie – nie krył Jan Dżugaj. Jego opinię potwierdziła Katarzyna Urbanek: – Wreszcie – westchnęła z ulgą. – Cieszymy się, że jakość dróg dojazdowych do Twardogóry jest coraz lepsza, ale liczę na jeszcze więcej – nie kryła radna. – Burmistrz Jan Dżugaj stworzył odpowiednią bazę, dlatego chcemy ściągać do naszego miasta turystów i grupy sportowców – mówiła z nadzieją w głosie.

O złym stanie drogi do Grabowna w kilku dosadnych słowach wypowiedział również radny powiatowy z Dobroszyc Edward Podczaszyński: – Jeszcze niedawno były tam muldy, a dziś po tej drodze sunie się gładko jak po dywanie.

Dyrektor Krzysztof Górecki nadmienił, że rzutem ta taśmę przy rzeczonej drodze została wykonana bariera energochłonna o długości 100 m.

Jan Dżugaj u planach: – Zamierzamy zmodernizować kolejne 2 km od drogi wojewódzkiej 340, w kierunku Kolonii Strzelce, Grabowna Wielkiego i Twardogóry. Próbujemy, bo kto nie próbuje, w kozie nie siedzi – dodał starosta.
 

Inwestycja w liczbach
Wartość zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 1480D na odcinku Twardogóra-Grabowno Wielkie” to 1 772 042,67 zł brutto. W ubiegłym roku zrealizowano prace za 926 877,09 zł brutto. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych kwotą 1 042 667,14 zł, co stanowi 60% kosztów kwalifikowanych. Zadanie, kwotą 347 600 zł, wsparła gmina Twardogóra. Przebudowana droga od ronda Niepodległości w Twardogórze do Grabowna Wielkiego ma długość 1700 m. Zakres prac obejmował m.in. przebudowę i poszerzenie bardzo niebezpiecznego łuku drogi, poszerzenie jezdni do 6 m, podbudowę jezdni w technologii MCE i położenie nawierzchni bitumicznej, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego, wycinkę zakrzaczeń. Odbiór I etapu prac miał miejsce 18 grudnia.
 

Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego Odbiór drogi powiatowej z Twardogóry do Grabowna Wielkiego

powrót do aktualności

2020-05-14 Przeslij link Wyświetleń: 148

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015