Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Diagnostyka raka jelita grubego - TEST
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Połączył ich zamiar uporządkowania publicznej komunikacji autobusowej

Andrzej Szamborski spotkał się ze starostą oraz włodarzami wszystkich miast i gmin powiatu oleśnickiego, których zamiarem jest usprawnienie systemu zbiorowej komunikacji autobusowej.

Żadne decyzje tego dnia nie zapadły, albowiem były to tylko wstępne niezobowiązujące rozmowy dotyczące form ewentualnej współpracy z firmą, która od 2003 r. realizuje projekty związane z rozwojem transportu publicznego i integruje transport pasażerski w miastach i aglomeracjach.

Tak chęć uporządkowania systemu tłumaczy starosta Jan Dżugaj:
– Nam nie powinno być obojętne, co dzieje się z naszymi dziećmi po wyjściu z podstawówki. Nam powinno zależeć na tym, aby stworzyć im warunki bezpiecznego i komfortowego dowozu do szkół ponadpodstawowych.

Artur Ciosek, wójt gminy Dobroszyce, który był inicjatorem spotkania, wyjaśnia:  – Nie jest naszą intencją organizacja całego transportu publicznego między gminami, tylko uzupełnienie linii już istniejących o te nierentowne, które zostały zlikwidowane. Nie bierzemy organizacji całego transportu na siebie – podkreśla, nadmieniając, że nadrzędnym celem jest optymalizacja połączeń ze stolicą powiatu oraz dowozu uczniów do szkół, a osób dorosłych do zakładów pracy czy innych obiektów użyteczności publicznej.

Pięć etapów
– Jeżeli dojdzie do porozumienia, to naszą wartość dodaną stanowić będzie fakt wspólnego zarządzania systemem i wspólny udział w przetargu, jako jeden podmiot. To daje duże oszczędności, więc gra jest warta świeczki – do współpracy zachęcał Andrzej Szamborski, który tzw. ścieżki dojścia do założonego celu podzielił na pięć etapów: 1. Analiza stanu istniejącego, determinanty rozwoju; 2. Koncepcja sieci transportowej, założenia do rozkładu jazdy, sposób organizacji transportu, wytyczne do integracji, w tym z systemami aglomeracyjnymi; 3. Symulacja kosztów utrzymania, uzgodnienia klucza podziału kosztów pomiędzy partnerów; 3. Opracowanie umowy przewozowej oraz taryfy, wybór operatora komunikacji zbiorowej subregionu oleśnickiego; 4. Nadzór jakościowy świadczonych przez operatora usług przewozowych, współfinansowanie komunikacji.

21 maja odbędzie się kolejne spotkanie starosty, burmistrzów oraz wójtów. Wynikiem wspólnych uzgodnień powinien być kierunek postępowania samorządów gminnych oraz samorządu powiatowego w kwestii usprawnienia transportu publicznego w subregionie oleśnickim.

powrót do aktualności

2019-05-15 Przeslij link Wyświetleń: 247

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

Deklaracja dostępności

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015