Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Obrady XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie

W dniach 26-27 września 2018 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy:Julia Robak z klasy 3e i Szymon Maćkała z klasy 3a, jako Młodzi Posłowie reprezentowali swoją szkołę oraz cały Powiat Oleśnicki podczas obrad XXIV sesji Sejmu Dzieci i Mlodzieży w Warszawie. Obrady odbywały się w gmachu Sejmu RP przy ulicy Wiejskiej. Aby uzyskanie mandatu posła było możliwe, należało wykonać projekt, polegający na wcieleniu się w rolę wybranego posła II RP i przeprowadzeniu jego kampanii wyborczej z wykorzystaniem tylko tych narzędzi, które w tamtym okresie mogły być użyte.

Wybraną została Irena Kosmowska, jedna z ośmiu pierwszych posłanek w Sejmie Ustawodawczym 1919-1922. Było to ogromne wyzwanie, któremu Julia i Szymon podołali. W czasie obrad SDiM posłowie pracowali nad uchwałą w sprawie popularyzowania wiedzy i podkreślenia znaczenia spuścizny pierwszych posłów Niepodległej. Uchwała została przez Posłów przyjęta.

Pobyt w Warszawie był także okazją do odwiedzenia ważnych miejsc dla historii Polski, jak też do bezpośredniego spotkania z politykami z pierwszych stron gazet. Młodzi Posłowie zabierali głos na sali plenarnej. Wśród nich znalazł się także Szymon Maćkała.

 

Dziękujemy Julii i Szymonowi za godne reprezentowanie  szkoły i powiatu w polskim Sejmie. Opiekunem uczniów była dr Anetta Grzesik-Robak.

źródło:  I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy

     

powrót do aktualności

2018-10-09 Przeslij link Wyświetleń: 256

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015