Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

Nowości czytelnicze dla szkół ponadgimnazjalnych

Powiat Oleśnicki zakwalifikował się w tym roku do otrzymania wsparcia finansowego w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa. W ramach tych środków szkolne biblioteki w czterech powiatowych szkołach wzbogacą się o nowe wydawnictwa.

Wsparcie dotyczy zakupu nowości czytelniczych (książek nie będących podręcznikami) do bibliotek szkolnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta w Bierutowie w kwocie 6 480 zł, Technikum w Zespole szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy w kwocie 12 000, oraz Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze w kwocie 4 000 zł. Dodatkowo wkład powiatu wyniesie 5 620 zł łącznie dla wszystkich wymienionych szkół.

Środki pozyskano w ramach Priorytetu 3 Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa, dotyczącego wspierania w latach 2016 - 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości czytelniczych.

W roku 2016 ze wsparcia na ten sam cel, w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa skorzystało II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, natomiast w roku 2017: I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Oleśnicy, oraz Liceum Ogólnokształcące z Sycowa.

powrót do aktualności

2018-04-12 Przeslij link Wyświetleń: 175

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015