Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

Występy chórów na koncercie czwartkowym

Dwa chóry: Chór Dziewczęcy Campanella oraz Oleśnicki Chór Kameralny Appassionata wystąpiły podczas koncertu czwartkowego jaki odbył się  w dniu 19 października 2017 r.  Koncert zatytułowany był ,,Cantate Deo”.

Koncert czwartkowy "Cantate Deo" - 19 października 2017 r. Koncert czwartkowy "Cantate Deo" - 19 października 2017 r. Koncert czwartkowy "Cantate Deo" - 19 października 2017 r. Koncert czwartkowy "Cantate Deo" - 19 października 2017 r. Koncert czwartkowy "Cantate Deo" - 19 października 2017 r. Koncert czwartkowy "Cantate Deo" - 19 października 2017 r.

Chór „CAMPANELLA”przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sycowie powstał we wrześniu 1995 roku. Jego założycielem i niezmiennym prowadzącym  jest Edyta Szostak-Kirzyc. W skład zespołu wchodzą uczniowie i absolwenci Szkoły w Sycowie. Chór koncertował w Czechach, Belgii, Holandii, Białorusi, Ukrainie, Litwie, Niemczech oraz Hiszpanii. jest laureatem licznych konkursów i festiwali w kraju i za granicą m.in.:
-2004 „Srebrny Medal” na XXXII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Święto Pieśni” w Ołomuńcu (Czechy),
-2005 „Złote Dzwony” na III Dolnośląskim Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych  I st. w Lubinie,
-2006 II miejsce na 54 Europejskim Festiwalu Muzyki Młodych w Neerpelt (Belgia),
-2007„Złoty Anioł” na VIII Dolnośląskim Kolędowaniu Chórów Szkól Muzycznych I  i II st. w Świdnicy,
-2007 „Złote Dzwony” na IV Dolnośląskim Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych I st. w Lubinie,
-2009 „Złoty Anioł” na X Dolnośląskim Kolędowaniu Chórów Szkól Muzycznych I i II st. w Świdnicy,
-2010 Odznaka Honorowa „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”
-2010 I miejsce na II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Ignazego Reimanna w Wambierzycach,
-2013 rok „Srebrna Wstęga Solczy” na II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach (Litwa)
-2015 „Złota Mucha” oraz Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora współczesnego H.M.Górecki, J.Tuwim "Ptasie Plotki”na V Międzyrzeckiej Uczcie Chórów Amatorskich Międzyrzecz
-2015 Grand Prix, nagroda specjalna dla najlepszego chóru dziecięcego oraz nagroda specjalna na IV Festiwalu MUZYKI CHÓRALNEJ "Cantate Deo" LUBUSKIE ŚWIĘTO PIEŚNI Sława

 W 2009 roku na zaproszenie Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Mińsku na Białorusi brał udział w oficjalnych uroczystościach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Polonii  i Polaków za Granicą.

W 2011 roku na zaproszenie Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej  w Winnicy na Ukrainie czynnie uczestniczył w Europejskich Dniach Dziedzictwa Chrześcijaństwa „NOCE KOŚCIOŁÓW 2011”.

W 2013 roku Chór ponownie koncertował na zaproszenie Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Winnicy na Ukrainie, gdzie był honorowym gościem II Międzynarodowego Konkursu Młodych Wykonawców „Podilskyj Wodograj”.

OLEŚNICKI CHÓR KAMERALNY APPASSIONATA powstał jesienią 2003 r. przy Miejskim Ośrodku Kultury w Oleśnicy. Jego założycielką i dyrygentką jest Edyta Szostak–Kirzyc. Chór Kameralny jest zespołem amatorskim, tworzą go pasjonaci śpiewu chóralnego. Swoim różnorodnym repertuarem wzbogaca programy wielu uroczystości na terenie miasta i powiatu. Koncertował  również we Francji, Czechach, Włoszech, Rosji oraz Hiszpanii. Zespół brał udział w wielu przeglądach i festiwalach, a najcenniejszymi dotychczasowymi osiągnięciami są:  
-2006 „Srebrny Medal” na IV Wielkanocnym Festiwalu Muzyki Sakralnej w Ołomuńcu (Czechy),
-2010 I miejsce na II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Ignazego Reimanna w Wambierzycach
-2011 udział w III Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Toskanii (Montecatini Terme, Włochy)
-2013 Srebrne Pasmo na VIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie
-2014 III miejsce w I Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej
-2014 „Srebrna Wstęga Solczy” na III Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej  w Ejszyszkach (Litwa)
-2015 „Srebrna Mucha””na V Międzyrzeckiej Uczcie Chórów Amatorskich Międzyrzecz
-2015  „Srebrne Pasmo” na IV Festiwalu MUZYKI CHÓRALNEJ "Cantate Deo"

Chór ma na koncie dwie płyty: „Usłysz mnie” i „Wigilia”. W ramach  projektu Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 został zaproszony przez Operę Wrocławską do współpracy i udziału w megawidowisku „Hiszpańska noc z Carmen”.

Obecnie oba zespoły przygotowują się do udziału w 23. Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym na Malcie. Weźmie w nim udział 35 chórów z całego świata m.in. Indonezji i Chin, a także z wielu krajów europejskich, takich jak Belgia, Niemcy, Litwa, Łotwa, Malta, Polska, Rumunia, Hiszpania i Wielka Brytania.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
powrót do aktualności

2017-10-20 Przeslij link Wyświetleń: 237

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015