Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Zdjęcie
 
Powiat
Starostwo
Kultura
Edukacja
Turystyka
Akty prawne

RSO - darmowa aplikacja o zagrożeniach

Informujemy, że od lipca 2014 roku na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonuje Regionalny System Ostrzegania (RSO). To innowacyjne rozwiązanie informujące o zagrożeniach oraz o tym jak postępować w sytuacjach kryzysowych.

Aplikacja mobilna Regionalny System Ostrzegania (RSO) powstała z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A. Jest to innowacyjne rozwiązanie, mające na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach, a także pełniące funkcję edukacyjną poprzez poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Aplikacja RSO pozwala na:
- przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju w następujących kategoriach: meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne,
- przegląd informacji o stanach wód na rzekach całej Polski,
- dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Ostrzeżenia pochodzą z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, które otrzymują informacje o zagrożeniach m.in. IMGW-PIB czy GDDKiA.

Pobranie aplikacji RSO możliwe jest za pośrednictwem:
- strony internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu – https://duw.pl/pl/urzad/regionalny-system-ostrz - w zakładce „do pobrania;
- sklepu dedykowanego odpowiedniemu systemowi operacyjnemu urządzenia mobilnego („Google Play”, „Apple App Store”, „Windows Phone Store”).

Mając na uwadze usprawnienie procesu ostrzegania i powiadamiania o sytuacjach kryzysowych, zachęcamy Państwa do korzystania z aplikacji mobilnej RSO oraz popularyzowania jej wśród rodziny i znajomych.

powrót do aktualności

2017-08-31 Przeslij link Wyświetleń: 196

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015