Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Starosta podsumował Konwent

Ostatnie w tej kadencji samorządowej posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego odbyło się 4 listopada w Trzebnicy. Wiceprzewodniczący Konwentu Starosta Oleśnicki Zbigniew Potyrała podsumował na nim 16 lat działalności zgromadzenia.

Galeria zdjęć z konwentu

Starosta Oleśnicki jest jednym z najdłużej działających starostów w strukturach Konwentu. Dotychczas uczestniczył w ponad stu spotkaniach i to właśnie jemu przypadła zaszczytna  rola prelegenta, podczas uroczystości wieńczącej czwartą kadencję.

Działalność Konwentu na przestrzeni 16 lat to szereg wspólnych inicjatyw, pomysłów i działań służących poprawie życia mieszkańców Dolnego Śląska. To również wyrażanie opinii i zajmowanie stanowisk w sprawach ważnych, zarówno dla całego regionu jak i poszczególnych samorządów. Zadaniem Konwentu jest też koordynacja polityki ekonomicznej na szczeblu regionalnym i podejmowanie działań na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego.

Starosta omówił najważniejsze zagadnienia, jakie podejmowane były podczas wspólnych obrad. Wśród nich znalazły się m.in. sprawy dotyczące kondycji szpitali powiatowych: finansowania, kontraktów, restrukturyzacji; finansowania domów pomocy społecznej; kwalifikowania dróg do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych; karta pojazdu; realizacja obowiązku przejęcia pojazdów usuniętych z dróg.

To także wyraźne sprzeciwy działaczy Konwentu, jak choćby brak zgody na odpłatność Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Ale i znaczące sukcesy, chociażby znakomicie zrealizowane projekty modernizacji kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku czy modernizacji zasobów kartograficznych, powołanie konsorcjum szpitali dolnośląskich oraz powstanie Związku Powiatów Dolnośląskich.

Podczas uroczystości starosta z rąk dolnośląskiego kuratora oświaty Beaty Pawłowicz otrzymał podziękowania za wieloletnią współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz oświaty. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, pełniący funkcję przewodniczącego Konwentu w latach 2010-2013 wraz z  obecnym szefem Piotrem Lechem, wręczyli staroście Zbigniewowi Potyrale podziękowania za jego pracę na rzecz Konwentu.

Iwona Pasek

powrót do aktualności

2014-11-06 Przeslij link Wyświetleń: 1034

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015