Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Otwarto nowe rondo

W piątek 31 października dla pieszych i zmotoryzowanych użytkowników dróg oddane zostało nowe rondo u zbiegu ulic ul. Reja, 3 Maja i Chopina w Oleśnicy. To kolejna bardzo ważna inwestycja drogowa powiatu oleśnickiego i już ósma, zrealizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Galeria zdjęć z otwarcia

W uroczystym otwarciu uczestniczyli przedstawiciele zarządu powiatu, burmistrz Oleśnicy, dyrekcja zarządu dróg powiatowych, wykonawcy robót budowlanych oraz bardzo liczne grono przybyłych na tę okazję mieszkańców miasta.

Prace budowlane na skrzyżowaniu  ul. Reja, 3 Maja i Chopina  rozpoczęły się w czerwcu tego roku. Wykonawcą robót budowlanych był Zakład Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego Edward Kucułyma Sp. z o.o., wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego.

Inwestycja polegała na budowie ronda na skrzyżowaniu ulic, przebudowie infrastruktury podziemnej, wykonaniu chodników, wykonaniu fragmentu ścieżki rowerowej, zamontowaniu elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wartość robót wyniosła 1,9 mln zł.

Nowe rondo to już kolejna inwestycja drogowa, na którą środki powiat pozyskał z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, co bardzo wyraźnie podkreślił w przemówieniu starosta. Zaznaczył również, że w pozyskiwaniu tych środków powiat oleśnicki jest jednym z liderów w województwie. W latach 2009-2014 zrealizowanych zostało 8 inwestycji, na łączną kwotę ponad 26 mln zł, w tym dofinansowanie w ramach NPPDL wyniosło niemal 12 mln. zł.

Jako pierwsi na przejażdżkę nowym rondem wyruszyli rowerami starosta Zbigniew Potyrała, dyrektor Marzena Graczyk oraz burmistrz Jan Bronś.

Iwona Pasek

 
 

 

powrót do aktualności

2014-11-02 Przeslij link Wyświetleń: 1188

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015