Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Otwarto Tydzień kariery

Choć trwa już od poniedziałku, dziś uroczyście został zainaugurowany. VI Ogólnopolski Tydzień Kariery w Powiecie Oleśnickim to cykl warsztatów i wykładów skierowanych do młodzieży, poświęconych aktywnym formom poszukiwania pracy. W otwarciu wydarzenia  powiat oleśnicki reprezentował wicestarosta Sławomir Pytel.

Galeria zdjęć z inauguracji

Spotkanie inauguracyjne odbyło się sali widowiskowej zamku Książąt Oleśnickich. Uczestniczyli w nim przedstawiciele samorządów lokalnych, jednostek oświatowych, dyrektor PCEiK w Oleśnicy Grażyna Dłubakowska, dyrektor CKiW OHP w Oleśnicy Jowita Tomaszewska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Irena Lisikiewicz, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Monika Kwil – Skrzypińska, Leszek Malinowski trener i wykładowca. Licznie obecna była także młodzież z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, główny adresat Tygodnia Kariery.

Przemówienia wygłosiły dyrektor Grażyna Dłubakowska i Jowita Tomaszewska. Głos zabrał również wicestarosta Pytel. Następnie pan Leszek Malinowski wygłosił wykład inauguracyjny zatytułowany „Budowanie potencjału własnego jako źródła  kariery”. Ofertę powiatowego urzędu pracy przedstawiła pani Irena Lisikiewicz, a na  zakończenie, o tym jak rozmawiać  z uczniem o rynku pracy na III etapie kształcenia, mówiła pani Barbara Zdyb pedagog z Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy.

Tegoroczne hasło OTK brzmi: Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy? Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych chce tym razem skierować uwagę opinii publicznej na kontakt z żywym rynkiem pracy, zmieniającymi się potrzebami pracodawców, a tym samym pomóc młodzieży w poruszaniu się po rynku pracy, we właściwym określeniu kompetencji  oraz w podniesieniu kwalifikacji zawodowych.

Podczas tygodnia kariery młodzież będzie miała okazję nauczyć się jak efektywnie poszukiwać pracy, sporządzać dokumenty aplikacyjne, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Będzie uczestniczyła w warsztatach edukacyjno-aktywizujących oraz poznawała formy wsparcia, oferowane przez urząd pracy.

OTK zorganizowały: Lokalne Centrum Informacji Zawodowej działające przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Oleśnicy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną w Oleśnicy oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP i Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy.

Iwona Pasek

powrót do aktualności

2014-10-22 Przeslij link Wyświetleń: 1112

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015