Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Powiat Oleśnicki dziękuje za plony

Powiat oleśnicki 6 września podziękował  rolnikom za ich pracę i trud włożony w zebranie tegorocznych plonów. Gospodarzem dożynek powiatowo - gminnych w tym roku była miejscowość Zbytowa w gminie Bierutów.

Galeria zdjęć z Dożynek Powiatowo-Gminnych w Zbytowej

Gospodarze uroczystości: starosta Zbigniew Potyrała oraz burmistrz Władysław Kobiałka powitali wspólnie rolników z rodzinami, burmistrzów i wójtów wraz z delegacjami wieńcowymi, radnych i przedstawicieli duchowieństwa.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od przemarszu korowodu na boisko sportowe, po którym rozpoczęła się dziękczynna msza święta pod przewodnictwem księdza Mateusza Urdzeli. Po mszy głos zabrali gospodarze uroczystości: starosta Zbigniew Potyrała oraz burmistrz Władysław Kobiałka. Podczas swoich przemówień podziękowali rolnikom za tegoroczne plony, ich ciężką pracę oraz za największy skarb rolniczego trudu, za chleb.

Następnie wicestarosta Sławomir Pytel odczytał listy z życzeniami i podziękowaniami skierowane do rolników przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierza Plocke oraz od posłanki Ewy Wolak.

W trakcie uroczystości starosta Zbigniew Potyrała i burmistrz Władysław Kobiałka  wręczyli w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaki „Zasłużony dla rolnictwa”.
Odznaczeni zostali:
- z gminy Oleśnica: Wiesław Podczaszyński
- z gminy Bierutów: Krzysztof Niedzielski, Piotr Niedzielski, Kazimierz Sędkowski
- z gminy Twardogóra: Kazimiera Wesołowska, Józef Gaber
- z gminy Dobroszyce: Michał Pietrzyk, Marcin Hołówka
- z gminy Dziadowa Kłoda: Henryk Prusiewicz, Grzegorz Armuła
- z gminy Międzybórz: Ireneusz Mak, Franciszek Krajka
- z gminy Syców: Radosław Trzeciak, Henryk Niełacny

W trakcie dożynek przeprowadzony został konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zwycięski wieniec pochodzący ze Zbytowej reprezentował będzie powiat oleśnicki podczas Dożynek Wojewódzkich jakie odbędą się w niedzielę 14 września w Strzegomiu.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Władysławowi Kobiałce – Burmistrzowi Bierutowa, Panu Adamowi Urdzeli – Dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bierutowie, Radzie Sołeckiej i mieszkańcom wsi Zbytowa oraz wszystkim osobom które zaangażowane były w przygotowanie tegorocznych Dożynek Powiatowo – Gminnych, za wspaniale zorganizowaną uroczystość.

 

 

powrót do aktualności

2014-09-08 Przeslij link Wyświetleń: 1296

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015