Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Popłyną w rejs spełnić marzenia

W Rejs Spełnionych Marzeń po Bałtyku uda się czternastoosobowa grupa żeglarzy, wywodzących się ze środowiska wodniackiego drużyny ZHP w Oleśnicy. Trasa rejsu będzie wiodła wodami środkowego i północnego Bałtyku. Przewiduje zawinięcie do wielu portów.

Galeria zdjęć ze spotkania

W środę 25 czerwca 2014 r. reprezentacja żeglarzy, którzy na początku lipca wyruszą w rejs po Bałtyku, spotkała się ze starostą Zbigniewem Potyrałą. Goście opowiedzieli o szczegółach swojej morskiej przygody, w którą wybiorą się na pokładzie jachtu S/J My Fair Lady.

Ekipie śmiałków, którym niestraszne będą bałtyckie wiatry i sztormy, dowodził będzie Włodzimierz Obiegło – Komandor Rejsu. Wraz z nim popłyną także: Roman Streubel – kapitan, Mariusz Krzysztofek – Armator, Janina Dombrowska - lekarz oraz pozostali żeglarze: Leszek Lenartowicz, Ryszard Bednarz, Radzisław Mysiura, Jan Henryk Szosta, Jacek Szwed, Renata Węglorz, Marian Tuchowski, Włodzimierz Nawot, Małgorzta Nawrot oraz Urszula Nawrot.

Swoją morską przygodę rozpoczną od portu w Darłowie, z którego wypłyną do łotewskiej Lipaji. Na Łotwie zawiną również do Ventispils, następne w kolejności będą porty w Finlandii: Turku, Rauma, Pori, Vaasa, Kemi, Tornio oraz ponad 10 miejscowości portowych w Szwecji, od Karlsbergu począwszy, m.in. przez Garle, Sztokholm i Svaneke. Wyprawa potrwa cały miesiąc i zakończy ją przybycie do portu, z którego wypłynęli w rejs.

Spotkanie rozpoczęło się od przekazania załodze jachtu ciepłych polarów, baneru oraz publikacji poświęconych powiatowi, by w ten sposób promowała region, z którego pochodzi. Starosta w bardzo życzliwym tonie wyraził się o realizacji marzeń i pasji, na które można znaleźć czas oraz zapał w każdym wieku. Na zakończenie wizyty, zgodnie z żeglarskim zwyczajem, życzył uczestnikom rejsu pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem.

Żeglarze obiecali, że po powrocie odwiedzą starostę, by opowiedzieć mu o doświadczeniach i wrażeniach z morskiej wyprawy.

Iwona Pasek

powrót do aktualności

2014-06-25 Przeslij link Wyświetleń: 1297

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015