Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pociąg repatriantów

Historyczny pociąg z kresowiakami, sybirakami i lagierrnikami przejechał w minioną sobotę trasą Wrocław – Oleśnica - Syców – Kępno. W powitaniu niecodziennego pojazdu uczestniczyli przedstawiciele powiatu starosta Zbigniew Potyrała oraz wicestarosta Sławomir Pytel.

Galeria zdjęć z przejazdu kolejowego

Choć linia wiodąca z Wrocławia do Kępna jest od kilku lat nieczynna, na jeden dzień udało się przywrócić jej kolejowy charakter. Wydarzenie to spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Na Dworzec kolejowy w Oleśnicy wjechał parowóz z wagonami towarowymi oraz jednym pasażerskim.

W wagonach młodzież gimnazjalna w strojach z epoki, z rekwizytami jaki znaleźć można jeszcze szafach babć i na strychach starych domów. W ostatnim wagonie jechały domowe zwierzęta: koń, owce oraz krowy.

Pociąg wyruszył z Oleśnicy około godziny 10.00. Przyjazd na stację PKP Syców planowany był na godz. 11.45. Tutaj "repatriantów" czekała krótka lekcja historii, przygotowana przez uczniów Gimnazjum z Sycowa i wodowanie parowozu. O 12.30 pociąg miał dotrzeć do Kępna. A o 16 wjechać  z powrotem do Oleśnicy.

 

powrót do aktualności

2014-04-13 Przeslij link Wyświetleń: 1394

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015