Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Licealiści świętowali niepodległość i ślubowali

Pieśni i wiersze w wykonaniu uczniów wypełniły patriotyczny program artystyczny, przygotowany w I Liceum Ogólnoksztalcącym na 95. rocznicę odzyskania niepodległości. Była to też znakomita okazja aby pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. W uroczystościach uczestniczyli starosta Zbigniew Potyrała oraz naczelnik Małgorzata Iwańska.

Galeria zdjęć z uroczystości

Przemówienie skierowane do  zebranej młodzieży i gości wygłosili: starosta Zbigniew Potyrała, burmistrz Jan Bronś oraz zastępca  dyrektor szkoły Jadwiga Parka.

Starosta w  nawiązał do wydarzeń jakie miały miejsce 95 lat temu, dzięki którym Polska stała się niepodległym krajem i po wielu latach swojej nieobecności na mapie Europy mogła cieszyć się wolnością i niezależnością. Podkreślił, że to święto jest wyrazem pamięci i hołdu dla tych, którzy tę wolność dla nas wywalczyli: - To dzięki nim żyjemy w niepodległym, wolnym i samorządnym kraju - podsumował starosta.

Kolejnym elementem uroczystości  było ślubowanie, czyli formalne przypieczętowanie włączenia pierwszoklasistów do grona szkolnej społeczności. Obchody zwieńczyła  część artystyczna, podczas której uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni z patriotycznego repertuaru.

ip

 

powrót do aktualności

2013-11-13 Przeslij link Wyświetleń: 1165

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015