Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Podziękowania za ratowanie kresowych nekropolii

Starosta Oleśnicki otrzymał podziękowania od wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej oraz Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty za udział w IV edycji akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. ZSP z Oleśnicy oraz LO z Sycowa to szkoły ponadgimnazjalne, które uczestniczyły w akcji.

PODZIĘKOWANIA

Galeria zdjęć z uroczystości

17 maja na wrocławskim rynku odbył się finał akcji społecznej  „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, której celem jest ratowanie polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą. W tym roku wzięło w niej udział 150 tys. uczniów z dolnośląskich szkół. Przez lata młodzi Dolnoślązacy wyremontowali już m.in. cmentarze w Drohobyczu, Berdyczowie i Żytomierzu.

Uczniowie szkół w całym regionie od września wpłacali po symbolicznej złotówce. Dzięki zebranym pieniądzom w tym roku uda się odwiedzić aż 52 cmentarze, a za wschodnią granicę pojedzie blisko 1000 dolnośląskich uczniów. Wśród nich będą także uczniowie z oleśnickiego ZSP i sycowskiego LO.

ip

 

powrót do aktualności

2013-05-21 Przeslij link Wyświetleń: 1284

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015