Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Wsparcie dla bezrobotnych i niepełnosprawnych

Wsparcie ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego dla osób o utrudnionym dostępie do rynku pracy, szczególnie niepełnosprawnych i tych którzy przekroczyli 50 lat,  było wiodącym tematem debaty informacyjno – promocyjnej jaka odbyła się dziś w starostwie. Powitania przybyłych na spotkanie gości dokonał starosta Zbigniew Potyrała.

Galeria zdjęć ze spotkania

W debacie zorganizowanej wspólnie przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy oraz Starostwo Powiatowe w Oleśnicy wzięli udział wicestarosta Sławomir Pytel, Renata Granowska - wicedyrektor ds. Koordynacji Wdrażania PO KL w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Irena Lisikiewicz oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Marek Czarnecki wraz z reprezentacjami swoich jednostek, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy, realizatorzy projektów współfinansowanych z EFS i uczniowie I LO w Oleśnicy.

Otwierając debatę, starosta odniósł się do sytuacji i problemów osób niepełnosprawnych i bezrobotnych. Podkreślił, że do zadań instytucji samorządowych i rządowych należy wspieranie i pomoc oraz przede wszystkim dotarcie do tych osób z informacją o istniejących możliwościach, pomagających rozwinąć możliwości pracy.

W dalszej części spotkania przedstawione zostały pozytywne przykłady zrealizowanych projektów, tego co jest aktualnie prowadzone oraz przyszłych możliwości wspierania osób o utrudnionym dostępie do rynku pracy.

ip

powrót do aktualności

2013-05-08 Przeslij link Wyświetleń: 1456

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015