Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Świętowano Dzień Flagi

Pokaz pojazdów militarnych, smaczna wojskowa grochówka, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych tak  na oleśnickim Rynku 2 maja świętowano Dzień Flagi.

Galeria zdjęć z obchodów

Punktualnie o godzinie 12.00 na Rynku w Oleśnicy rozpoczęły się obchody Dnia Flagi. Po przemówieniu burmistrza Oleśnicy, najważniejszy element uroczystości stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, mieszkańców miasta oraz starosty Zbigniewa Potyrały.

***

Dzień Flagi obchodzony jest od 2004 r. i ustanowiony został na dzień 2 maja, równocześnie obchodzony jest także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Święto flagi ma za zdanie popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.  Ustawa o godle, barwach i hymnie RP mówi, że otaczanie ich czcią i szacunkiem, jest obowiązkiem każdego obywatela naszego kraju, a także wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji.

ip

powrót do aktualności

2013-05-02 Przeslij link Wyświetleń: 1321

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015