Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Forum zawodowe uczniów i pracodawców

W dniu 19 kwietnia 2013 r. w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Kultury i Sportu w Bierutowie odbyło się Forum Zawodowe.  To jedno z działań w projekcie Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II, który jest realizowany w ZSP w Bierutowie. W spotkaniu uczestniczył starosta Zbigniew Potyrała.

Galeria zdjęć ze spotkania

W spotkaniu uczestniczyli również: Mariola Kutek  sekretarz Urzędu Miejskiego w Bierutowie, Małgorzata Musiał – dyrektor SP w Bierutowie, Adam Urzela – dyrektor  Ośrodka Kultury i Sportu oraz młodzież i nauczyciele z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych w Międzyborzu, Oleśnicy, Twardogórze i Bierutowie.

Współgospodarzami forum byli przedstawiciele największych firm ziemi bierutowskiej: Spółdzielni Handlu Produkcji i Usług, Przetwórni Owoców i Warzyw ANNA Plus , firmy Osadkowski SA, Masarni Bronisław Urbanowski .

Uczestników Forum powitała Pani Barbara Teleszko, Dyrektor ZSP Bierutów. Następnie głos zabrał Starosta, mówiąc między innymi o różnych rodzajach wsparcia, jakie jest udzielane młodzieży w ramach Projektu.

W części głównej przedstawiciele prezentowali swoje firmy, szczególnie zwracając uwagę na sposób rekrutacji nowych pracowników, możliwość odbywania w firmie staży i praktyk zawodowych przez uczniów oraz na kulturę pracy.

***

Projekt Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II realizowany jest jako projekt systemowy przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego - Wydział Edukacji i Nauki oraz Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu jako głównego realizatora. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach; Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Celem głównym projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego młodzieży. Cele szczegółowe natomiast to między innymi podniesienie kompetencji zawodowych uczniów, poszerzenie wiedzy o rynku pracy, włączenie pracodawców w proces kształcenia, doskonalenie umiejętności w zakresie planowania kariery edukacyjno-zawodowej i poruszania się na rynku pracy.

 ip, źródło: ZSP Bierutów

 
powrót do aktualności

2013-04-22 Przeslij link Wyświetleń: 1354

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015