Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Wizyta marszałka województwa

Dziś w starostwie marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec spotkał się z samorządowcami powiatu oleśnickiego, żeby zaprezentować kształt unijnej perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020.

Galeria zdjęć ze spotkania

W spotkaniu udział wzięli burmistrzowie i wójtowie, dyrektorzy jednostek, lokalni przedsiębiorcy oraz przedstawiciele stowarzyszeń, działających na terenie powiatu. Wraz z marszałkiem województwa gościli także dr Maciej Zathey – dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego oraz Marcin Szuchta dyrektor Departamentu Marszałka.

Na wstępie marszałek poinformował zebranych o tym,  że w nadchodzącym okresie wdrażania projektów unijnych, Dolny Śląsk będzie miał do dyspozycji ponad 2 mld euro (dokładnie 2,06 mld). To najwięcej spośród wszystkich regionów naszego kraju, i aż o 407 mln więcej niż nasze województwo miało do wydania w latach 2007-2013.

W dalszej części dr Maciej Zathey przedstawił stan zaawansowania prac nad kształtem przyszłych programów operacyjnych. Podsumował efekty Systemu Ewidencji Inicjatyw Projektowych (SEIP), prowadzonego w okresie od 15 lutego do 15 marca naboru propozycji przedsięwzięć, planowanych do realizacji przez potencjalnych beneficjentów z wykorzystaniem przyszłych funduszy UE.

W ramach SEIP zgłoszonych zostało 1 401 inicjatyw projektowych o wartości blisko 48 miliardów zł. Z tego 1 067 to inicjatywy infrastrukturalne, a 334 dotyczą obszaru społecznego. Wartość inicjatyw zgłoszonych przez powiat oleśnicki wynosi niemal 870 mln, z czego dofinansowanie ze środków UE przewidywane jest na 390 mln.

Marszałek podkreślił, że zarząd regionu nieustannie negocjuje z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwem Transportu kwestię dofinansowania na drogi. Po ich zakończeniu znana będzie wysokość środków jakie będą do rozdysponowania na drogi lokalne oraz do jakiego poziomu lokalności dróg zostaną przyznane.

Bardzo wiele uwagi poświęcił kwestii Lotniska Oleśnica. Przyznał, że wspiera ten projekt od samego początku, jednak zdaje sobie również sprawę z piętrzących się trudności. Z puli środków jakie przeznaczone będą na transport, lotnisko oleśnickie wyprzedzone zostało przez projekt Strachowice. Mimo to wielki projekt powiatu ma szansę jako ośrodek aktywności gospodarczej oraz ośrodek naukowy, ponieważ posiada szereg atutów.

Na zakończenie spotkania marszałek poinformował o planach budowy szpitala onkologicznego, największego w całym regionie nowoczesnego centrum leczenia chorób nowotworowych. 

ip 

 

 

 

 

powrót do aktualności

2013-04-16 Przeslij link Wyświetleń: 1465

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015