Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Wizyta ambasadora Szwecji

Z wizytą w Oleśnicy gościł wczoraj ambasador Królestwa Szwecji w Polsce Steffan Herrström. W oleśnickim ratuszu wygłosił wykład, dotyczący równouprawnienia kobiet i mężczyzn. W spotkaniu z nim uczestniczyli wicestarosta Sławomir Pytel oraz naczelnik Małgorzata Iwańska.

Galeria zdjęć ze spotkania

Wizyta ambasadora, podczas której towarzyszyła mu małżonka Karin Herrström,  miała związek z obchodami Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku.

Problem nierówność płci i przeciwdziałanie jej, oraz potrzeba zrównoważenia deficytu kobiet na rynku pracy, były najistotniejszymi zagadnieniami podjętymi w wykładzie. Ambasador przedstawił liczne przykłady łamania praw kobiet, bardzo wiele uwagi poświęcił kwestii przemocy stosowanej wobec nich. Zauważył, że ciągle w wielu krajach na świecie obecne są nierówności zwłaszcza w obszarze życia codziennego. Modelowym przykładem jest krzywdzący dla jednej ze stron podział pracy w domu. Ponadto brak kobiet w polityce, biznesie i gospodarce, jego zdaniem,  to wynik zakorzenionego bardzo głęboko w kulturze myślenia o dominującej roli mężczyzn.

Zdaniem prelegenta zaangażowanie w walkę o prawa kobiet, o ich sprawiedliwe i uczciwe traktowanie to fundamentalny krok w budowaniu praworządnego społeczeństwa.

Ambasador nie krył swojego zauroczenia Oleśnicą i skomplementował to krótkim zdaniem skierowanym do zebranych: - Państwo mają bardzo ładne miasto.

Wizyta zakończyła się uroczystym obiadem wydanym przez burmistrza na cześć gości ze Szwecji.

ip

 

 

powrót do aktualności

2013-04-11 Przeslij link Wyświetleń: 1234

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015