Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Wiosenny turniej karate

W sobotę 6 kwietnia 2013 r. rozegrany został I Wiosenny Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy.

W hali Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu spotkało się 105 zawodników z ośmiu klubów karate tradycyjnego z: Ośrodka Kultury z Byczyny, Głuchołaskiego Klubu Karate Tradycyjnego, Kluczborskiego Klubu Karate Tradycyjnego, Nidan Zielona Góra, Kobu Wrocław, Dolnośląskiej Akademii Karate Tradycyjnego, Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław i Klubu Sportowego Hikari Oleśnica.

Jak się okazało, termin turnieju nie był przypadkowy. Rok temu, dokładnie 3 kwietnia, grupa członków założycieli podjęła decyzję o powołaniu stowarzyszenia Hikari Oleśnica. Korzystając z okazji, przed właściwą rywalizacją podziękowano za pomoc w rozwoju karate w Oleśnicy i uhonorowano pamiątkowymi statuetkami Jadwigę Grodzką i Kazimierza Ubowskiego. - To, że tutaj jesteście już jest dla was sukcesem i zwycięstwem. Chcę tylko, aby każdy zaprezentował swoje kata najlepiej jak umie. Jeśli odpadniecie nawet w pierwszej rundzie, trudno, ale chcę widzieć, że walczycie - mówiła A. Koper do swoich podopiecznych przed rozpoczęciem zmagań na macie.

Po zakończeniu uroczystego otwarcia i wręczaniu honorowych nagród zawodnicy przystąpili do zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji. Zawody rozegrane zostały w 18 kategoriach wiekowych i stopniowych. Klasyfikację generalną i Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy zdobył Klub Karate Tradycyjnego Kobu Wrocław, drugie miejsce zajął Klub Sportowy Hikari Oleśnica, a trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Ośrodka Kultury w Byczynie.

Młodzi karatecy rywalizowali między sobą według podziału na wiek i stopień zaawansowania. Ich umiejętności oceniali sędziowie, a z trybun przyglądały się ich rodziny. Najlepsi w poszczególnych kategoriach odebrali podczas dekoracji pamiątkowe dyplomy i medale.

źródło: Zarząd KS Hikari Oleśnica

powrót do aktualności

2013-04-08 Przeslij link Wyświetleń: 624

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015