Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Danuta Wałęsa gościła w Oleśnicy

Dziś na specjalne zaproszenie posłanki Ewy Wolak odwiedziła Oleśnicę Danuta Wałęsa prezydentowa i od niedawna również autorka książki autobiograficznej. W spotkaniu zorganizowanym w bibliotece powiatowej i miejskiej uczestniczył starosta Zbigniew Potyrała.

Galeria zdjęć

Spotkanie promowało bestseller byłej pierwszej damy zatytułowany Marzenia i tajemnice, w którym dokonuje odważnego podsumowania swojego życia. Tło historyczne oraz bogate doświadczenie życiowe bardzo wpłynęły na ogromny sukces książki, królującej od dawna nie tylko w polskich ale i zagranicznych rankingach sprzedaży.

Danuta Wałęsa spotkała się nielicznym gronem odbiorców, wśród których znalazł się starosta Zbigniew Potyrała, burmistrz Jan Bronś oraz słuchacze Uniwersytetu III Wieku.

- Pani prezydentowa spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem oleśniczan, którzy z podziwem patrzą na jej pełne pokory, ale i woli walki o rodzinę życie, które jest tematem książki. Polityka zajęła bardzo niewiele miejsce w rozmowie z Panią Prezydentową – szczególną uwagę poświęciła wspomnieniom z czasów Sierpnia'80, stanu wojennego, prezydentury męża, ale odniosła się i do dzisiejszych czasów. Podobnie jak i w książce skupiła się na swojej roli w tamtych wydarzeniach – osoby wspierającej męża i broniącej dzieci przed atakami nieprzychylnych jej mężowi środowisk. O samej książce mówiła z naturalną skromnością, że nie spodziewała się takiego sukcesu, takiego zainteresowania i tak ciepłego przyjęcia – głosy krytyczne, czy głosy wskazujące na opaczne odczytanie jej intencji zdarzały się sporadycznie - relacjonuje Rafał Wojtczak z PiMBP.

- Niczego nie żałuję – tak podsumowała swoje życie Danuta Wałęsa.

 ip

powrót do aktualności

2013-03-12 Przeslij link Wyświetleń: 1388

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015