Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

IV Ogólnopolski Tydzień Kariery

Jak efektywnie poszukiwać pracy, sporządzać dokumenty aplikacyjne, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, te i szereg innych porad udzielą młodzieży, która niebawem wkroczy na rynek pracy, fachowcy podczas IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Dziś odbyła się uroczystość otwarcia, w której uczestniczyli starosta Zbigniew Potyrała oraz wicestarosta Sławomir Pytel.

Galeria zdjęć z uroczystego otwarcia ODK

W przemówieniu otwierającym tegoroczny Tydzień Kariery, starosta zauważył, że to wydarzenie po raz pierwszy jest zorganizowane w miejscu tętniącym biznesem, a nie jak dotychczas, w szkolnych klasach czy salach sportowych. Podkreślił, że stało się tak dlatego, ponieważ tutaj łatwiejszy jest kontakt z osobami, które  biznes tworzą. Dodał: Mamy ogromną nadzieję i wiarę w to, że jeżeli będziecie uważnie słuchali o problemach, doświadczeniach to wówczas łatwiej będzie wam podążać przetartymi szlakami. Od tego jak pokierujecie swoim osobistym życiem, zależała będzie przyszłość nas wszystkich.

Następnie starosta wspólnie z dyrektor PCEiK Marzeną Helińską wręczyli dyplomy z podziękowaniami oraz upominki osobom, które zaangażowane były w przygotowania do Tygodnia Kariery, a tuż po tym dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy pani Irena Lisikiewicz wygłosiła prelekcję zatytułowaną „Kompetencje pożądane na rynku pracy”.

Część inauguracyjną OTK zakończyła rozmowa z oleśnickimi osobowościami biznesu: Zofią Chabierską oraz Dariuszem Piaseckim (prokurentem i prezesem w spółce Oleśnickie Centrum Biznesu Feniks), którzy podzielili się z młodzieżą swoimi doświadczeniami zawodowymi.

Tegoroczny Tydzień Kariery zorganizowany został w Oleśnickim Centrum Biznesu Feniks. Tutaj w dniach 15-21 października doradcy zawodowi, lokalni przedsiębiorcy, specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej informować będą o predyspozycjach zawodowych, metodach poszukiwania pracy, planowaniu ścieżki edukacyjno – zawodowej. Odbędzie się również spotkanie z Ryszardem Siweckim – przedstawicielem biznesu i radnym Rady Miasta Oleśnicy.

OTK zorganizowały: Lokalne Centrum Informacji Zawodowej działające przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Oleśnicy, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną w Oleśnicy oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP i Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy.

/ip/

 

powrót do aktualności

2012-10-17 Przeslij link Wyświetleń: 1685

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015