Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Krajowi drogowcy gościli w powiecie

W dniach 4-5 października przedstawiciele 7 polskich powiatów oraz Związku Powiatów Polskich uczestniczyli w spotkaniu, jakie zorganizowane zostało w Sycowie, podczas którego doskonalili się w zarządzaniu drogami. Na zakończenie wizyty goście zwiedzili lotnisko oraz przejechali się nową trasą S8.

 

Galeria zdjęć za spotkania

 

Reprezentanci powiatu kieleckiego, płockiego, bieruńsko-lędzińskiego, konińskiego, brzezińskiego, polkowickiego i oleśnickiego, co kilka miesięcy spotykają się wspólnie w ramach Grupy Wymiany Doświadczeń i omawiają zagadnienia związane z problematyką dróg powiatowych, ich budową, utrzymaniem i świadczeniem usług. Za każdym razem gospodarzem jest inny powiat, biorący udział  w projekcie.

 

Spotkanie na terenie powiatu oleśnickiego zorganizowane zostało w sycowskim Aroma Stone. Powitania gości dokonał wicestarosta Sławomir Pytel, który zaprezentował powiat oleśnicki. W pierwszym dniu obrad dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy Grzegorz Zagórny przedstawił placówkę, którą kieruje, omówił realizowane w ostatnich latach projekty drogowe, zaprezentował sprzęt jaki wykorzystywany jest przez powiatowe służby drogowe. Omawiano również uwarunkowania formalno-prawne w zarządzaniu drogami.

 

W dniu drugim goście przejechali się trasą S8 na odcinku od Sycowa do Oleśnicy oraz zwiedzili teren powojskowego lotniska Oleśnica, które od niedawna jest w posiadaniu powiatu oleśnickiego.

 

 

***
Grupa Wymiany Doświadczeń działa w ramach projektu „”Doskonalenie zarządzania usługami publicznymi i rozwojem w jednostkach samorządu lokalnego”, realizowanego z PO KL Dz. 5.2 przez Związek Miast Polskich w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich RP.

Każde spotkanie GWD odbywa się w siedzibie jednego z uczestników grupy i jest okazją do prezentacji i omówienia praktycznych doświadczeń. Podstawowym celem działania GWD będzie opracowanie przez uczestniczące samorządy własnych planów doskonalenia zarządzania drogami powiatowymi.

/ip/

 

powrót do aktualności

2012-10-08 Przeslij link Wyświetleń: 1257

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015