Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Świętowanie w Rodzinie Kolpingna

W tym roku mija 20 lat od kiedy w Sycowie zawiązało swoją działalność Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga. Z tej okazji w dniach 20 – 23 września 2012 r. zorganizowane zostały obchody tej rocznicy. Uczestniczyli w nich starosta Zbigniew Potyrała oraz wicestarosta Sławomir Pytel.

Galeria zdjęć z uroczystości

Spotkanie miało miejsce w Centrum Konferencyjnym Hotelu – Restauracji AROMASTONE w Sycowie. W piątek seminarium pt. Partnerstwo zobowiązuje – Współpraca międzypokoleniowa na przykładzie polsko – niemieckich partnerstw,  zainaugurowany został pierwszy dzień świętowania 20. rocznicy.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele zarządu oraz członkowie rodzin Dzieła Kolpinga w Polsce oraz w Niemczech, zaproszeni zostali także przedstawiciele samorządu gminy Syców, instytucji publicznych, duchowieństwa.

Starosta Zbigniew Potyrała na ręce Przewodniczącego Zarządu Rodziny Kolpinga w Sycowie Józefa Promnego złożył swoje podziękowania za działalność Stowarzyszenia. W przemówieniu, skierowanym do zaproszonych gości  podkreślił wiele zasług Stowarzyszenia na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych, gratulował również zaangażowania na rzecz partnerstwa polsko – niemieckiego, rozwijania współpracy i dbania o wzajemne pozytywne relacje.

***

Rodzina Kolpinga jest najmniejszą, podstawową jednostką organizacyjną Dzieła Kolpinga, składającą się z co najmniej 15 osób powyżej 16 roku życia, posiadającą osobowość prawną i działającą z reguły na terenie parafii.

Rodziny Kolpinga zrzeszone są w Związku Centralnym Dzieła Kolpinga w Polsce, którego siedziba znajduje się w Krakowie. Związek koordynuje i wspiera działalność Rodzin, realizuje projekty dla całej kolpingowskiej wspólnoty oraz reprezentuje Rodziny w życiu społecznym, politycznym oraz kościelnym na płaszczyźnie narodowej i międzynarodowej. Związek należy do Międzynarodowego Dzieła Kolpinga z siedzibą w Kolonii.

/ip/

 

powrót do aktualności

2012-09-24 Przeslij link Wyświetleń: 1515

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015