Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Powiat właścicielem lotniska

Od wczoraj teren po byłym lotnisku wojskowym jest w posiadaniu powiatu oleśnickiego. Prawo własności nieruchomości zarządzanej do tej pory przez Oddział Terenowy Agencji Mienia Wojskowego we Wrocławiu przekazał powiatowi wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.

Galeria zdjęć z uroczystości

Podczas uroczystości zorganizowanej w sali widowiskowej mokisu, w obecności notariusza starosta Zbigniew Potyrała oraz wicestarosta Sławomir Pytel podpisali, liczący 19 stron, akt przekazania 340 ha gruntów pod rozwój i modernizację Lotniska Oleśnica. Następnie przedstawiciele 3 samorządów: powiatu oleśnickiego, miasta Oleśnicy i gminy Oleśnica podpisali deklarację, w której zobowiązali się do współpracy na rzecz rewitalizacji lotniska.

Z tej okazji w Oleśnicy zjawili się przedstawiciele Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Agencji Mienia Wojskowego, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, przedsiębiorcy reprezentujący branżę lotniczą, posłowie, starostowie powiatów ościennych, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu oleśnickiego, wojska, duchowieństwa,  dyrektorzy szkół oraz uczniowie.

W słowie wstępnym starosta przedstawił krótką historię kilkuletnich starań powiatu o pozyskanie terenu, uwieńczone w dniu 4 stycznia 2012 r. Rozporządzeniem Premiera RP o przekazaniu lotniska i wykorzystaniu go na cele lotnicze.- Lotnisko jest ogromną szansą  na promocję, na rozwój gospodarczy regionu. Będzie magnesem dla podmiotów gospodarczych  oraz przemysłu lotniczego. Dzięki lotnisku Oleśnica będzie zyskiwała na znaczeniu, na wartości.

Starosta złożył swoje podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowane były w pozyskanie lotniska: posłom: Stanisławowi Huskowskiemu, Michałowi Jarosowi, Markowi Łapińskiemu (który jeszcze będąc marszałkiem województwa bardzo mocno wspierał tę inicjatywę), obecnemu marszałkowi Rafałowi Jurkowlańcowi i Markowi Kończakowi Dyrektorowi Wydziału Nieruchomości i Rolnictwa DUW, za pomoc i zaangażowanie.

W dalszej części uroczystości głos zabrał wojewoda A.M Skorupa, który powiedział, że „Oleśnica na mapie Dolnego Śląska znajduje się teraz w miejscu szczególnym” podkreślił także, że teraz właśnie przed starostą i jego współpracownikami stanęło ogromne wyzwanie.

***

W związku z dynamicznie rozwijającym się rynkiem usług lotniczych i około lotniczych rząd opracował kompleksowy „Program Rozwoju Sieci Lotnisk i Lotniczych Urządzeń Naziemnych w latach 2007-2025". W ten sposób zapoczątkowany został proces przekazywania lotnisk wojskowych na cele cywilne. Wojewoda Dolnośląski poparł inicjatywę Powiatu Oleśnickiego, który planuje na przekazanych terenach utworzenie Powiatowego Lotniska Cywilnego Użytku Publicznego o ograniczonej certyfikacji.

 /ip/

 

 

powrót do aktualności

2012-09-12 Przeslij link Wyświetleń: 1668

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015