Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Dożynki powiatu i gminy

W tym roku dożynki powiatowo-gminne zorganizowane zostały w Międzyborzu na stadionie miejskim. Święto dziękczynienia za zebrane plony ubarwiły przepiękne wieńce i okazałe bochny chleba. Licznie przybyłych gości powitali wspólnie gospodarze uroczystości starosta Zbigniew Potyrała oraz burmistrz Jarosław Głowacki.

Galeria zdjęć z uroczystości

W uroczystości uczestniczyli rolnicy wraz z rodzinami, burmistrzowie, wójtowie i radni, posłanka Ewa Wolak, przedstawiciele jednostek podległych powiatowi oraz gminie, przedsiębiorcy.

Święto Plonów rozpoczęło się od mszy św. koncelebrowanej przez księdza dziekana Ryszarda Jelenia, który w homilii powiedział m.in.: - To dobra okazja by podsumować tegoroczne plony, by Panu Bogu powiedzieć dziękujemy za to, że oszczędził nas od kataklizmów i nieszczęść.

Tuż po mszy głos zabrał starosta Zbigniew Potyrała, który w swoim przemówieniu skierowanym do zebranych, podkreślił dziękczynny charakter dożynek. Starosta podziękował za tegoroczny wysiłek i plony, życzył równie obfitych w następnych latach. Zaznaczył także, że przyszło im wykonywać bardzo wyjątkowy zawód, w którym praca ludzkich rąk zdana jest wyłącznie na łaskę Opatrzności Bożej i zacytował słowa Jana Pawła II: „Ojczyzna – kiedy myślę – słyszę jeszcze dźwięk kosy, gdy uderza o ścianę pszenicy, łączą się w jeden profil z jasnością nieboskłonu”.

Po przemowach, dbający o oprawę artystyczną dożynek Zespół z Kociny zaprosił gości do tańca „chodzonego” i zaprezentował jeszcze dwa wielkopolskie tańce ludowe.
W dalszej części uroczystości miało miejsce wręczenie chlebów dożynkowych przedstawicielom władz lokalnych. Następnie starosta wraz z posłanką Ewą Wolak wspólnie wręczyli rolnikom z terenu powiatu oleśnickiego zaszczytne odznaki, przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Odznaki otrzymali: z gminy Twardogóra - Stanisław Marszałek i Jan Górzyński, z gminy Syców - Alfred Cybulski, z gminy Dziadowa Kłoda - Paweł Piwko i Jerzy Konecki, z gminy Międzybórz - Ryszard Zadka i Józef Piórek, z gminy Dobroszyce - Czesław Abramowicz i Wiesław Kubicz, z gminy Bierutów - Franciszek Dudek i Daniel Olczyk, z gminy Oleśnica Jan Zobek i Krzysztof Cieślak, z miasta Oleśnicy - Zbigniew Knapek i Zdzisław Bożenta.

Przed publicznością zaprezentowała się także kapela „Góralska Hora” oraz Maracuja Dance Show. Zabawa dożynkowa trwała do późnych godzin nocnych.

W trakcie dożynek przeprowadzony został konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zwycięski wieniec pochodzący z Biskupic na terenie gminy Syców, reprezentował powiat oleśnicki podczas Dożynek Wojewódzkich jakie odbyły się w niedzielę 9 września.

Sponsorem tegorocznych Dożynek był Bank Spółdzielczy w Oleśnicy.

Składamy serdeczne podziękowania burmistrzowi Międzyborza panu Jarosławowi Głowackiemu, zastępcy burmistrza pani Barbarze Witkowskiej, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyborzu Pani Katarzynie Drabczyńskiej, starostom dożynek: pani Mirosławie Łakomej i panu Stanisławowi Stachowiakowi oraz wszystkim osobom które zaangażowane były w przygotowania tegorocznych Dożynek Powiatowo – Gminnych, za doskonale zorganizowaną uroczystość.

/ip/

 

 

powrót do aktualności

2012-09-09 Przeslij link Wyświetleń: 1666

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015