Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pogrom Wichra po raz drugi

Ponad stu mężczyzn oraz 15 kobiet rywalizowało w ekstremalnym Pogromie Wichra. Druga edycja biegu błotnego rozpoczęła się w sobotę 25 sierpnia w samo południe na stadionie miejskim w Oleśnicy, a otwarcia i powitania zawodników dokonał starosta Zbigniew Potyrała.

Galeria zdjęć z Pogromnu Wichra

Miłośnicy survivalowych przygód  mieli do pokonania liczącą ponad 6,5 km trasę naszpikowaną przeszkodami. Wiodła przez błota, wodę, dzikie zarośla i inne miejsca, gdzie nie stanęła w tym roku jeszcze ludzka stopa. Do tego liczne przyrodnicze „niespodzianki” jak ukryte kamienie, wystające wielkie konary, grzęzawiska i wzniesienia, na pewno dostarczyły sporo adrenaliny oraz niezapomnianych emocji.

W biegu uczestniczyli także oleśniccy samorządowcy, a wśród nich wicestarosta Sławomir Pytel, który walczył bohatersko do samego końca i przybył do mety  na 82. miejscu.

Wszyscy, którzy ukończyli Pogrom Wichra otrzymali pamiątkową  "pogromkę" wykonaną z żeliwa o wadze 1,4 kg. Wśród pań najlepsza była Monika Jakubaszek, która wyprzedziła Olę Bogdan i Natalię Harbul. Zwycięzcą drugiego Pogromu został Arkadiusz Ankiel, a za nim dobiegli Artur Olszewski i Piotr Bartoszewski. Ten ostatni wygrał klasyfikację mundurowych, a podium podzielił jeszcze z Jakubem Frankowskim i Dariuszem Bilskim. Najlepszy wśród oleśniczan to Krzysztof Domaradzki, szósty na mecie. Najstarszym uczestnikiem, który z sukcesem ukończył ekstremalny bój, był 63-letni Stanisław Domaradzki.

Na kibiców czekało wiele atrakcji: dla dzieci zajęcia z animatorami, a dla wszystkich  druga edycja mistrzostw w rzucie beretem. Otwarcia tej rywalizacji dokonał także starosta Z.Potyrała, wyrzucając kolorowe nakrycie głowy na odległość 13,8 m.

O tym, że zainteresowanie biegiem ciągle rośnie niech świadczy fakt, że w ubiegłorocznej edycji uczestniczyło 45. zawodników i tylko 3 kobiety. Pomysłodawca i organizator Sławek Wiatr myśli o przygotowaniu specjalnej trasy dla odważnych juniorów, lubiących niecodzienne wyzwania i ekscytujące przygody. Miałaby ona  na pewno niższy stopień trudności od tej, w której udział biorą dorośli.

O Biegu można przeczytać także artykuł, jaki pojawił się na stronie Polski Zbrojnej (POBIERZ)

Wyniki:
-
Klasyfikacja końcowa kobiet
- Klasyfikacja końcowa mężczyzn
- Klasyfikacja końcowa mundurowych
 
/ip/

 

 

 

powrót do aktualności

2012-08-26 Przeslij link Wyświetleń: 1640

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015