Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Młodzież pochwaliła się przedsiębiorczością

Po raz jedenasty młodzież udowodniła, że przedsiębiorczości i inwencji ma pod dostatkiem. Na Regionalnych Targach Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprezentowała efekty swoich przemyślanych pomysłów na biznes. Patronem honorowym imprezy był starosta Zbigniew Potyrała, który z dużym zainteresowaniem przyglądał się bogatej ofercie targowych stoisk.

Galeria zdjęć z wydarzenia

W  gronie zaproszonych gości znaleźli się także: burmistrz Oleśnicy Jan Bronś, Dolnośląski Kurator Oświaty Danuta Leśniewska, naczelnik Małgorzata Iwańska, przedstawiciele instytucji oświatowych z terenu powiatu oleśnickiego, starszy cechu Henryk Kruszelnicki, rektorzy dwóch wrocławskich uczelni wyższych Wyższej Szkoły Bankowej oraz Wyższej Szkoły Handlowej, przedstawiciele oleśnickich przedsiębiorstw -  Poliplastu oraz ZNTK, Nadleśnictwa Oleśnica i placówki BZ WBK.

Oficjalnego otwarcia tegorocznych targów dokonał starosta Zbigniew Potyrała, który w przemówieniu skierowanym do młodzieży zaakcentował, że poza wiedzą czerpaną z książek i internetu, bardzo ważne jest kształcenie w zakresie przedsiębiorczości, które rozwija kreatywność i operatywność, a co za tym idzie zwiększa możliwości odnalezienia się młodych na rynku pracy.
- Nie ma dzisiaj żadnych barier, żeby realizować się na rynku pracy – powiedział starosta. Następnie życzył młodzieży, aby to co dzisiaj pokazali na targach było impulsem na przyszłość, praktyką do większych życiowych przedsięwzięć.

Następnie głos zabrała Danuta Leśniewska – Dolnośląski Kurator Oświaty, podkreślając, m.in., że: Przedsiębiorczość wymaga odwagi ale wymaga też pracy. Do sukcesu nie ma windy. Żeby go osiągnąć trzeba iść po schodach.

Dziedziniec oleśnickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zapełniły stoiska z wytworami rękodzielniczymi, cukierniczymi, piekarskimi, piękna ręcznie wykonana biżuteria, szeroka była też  gama artykułów dekoracyjnych, ciast, deserów, gofrów i wielu  innych smakołyków. Silna była także grupa młodych mechaników samochodowych oraz twórców niecodziennych nadruków na koszulki.

Organizatorem targów było Naukowe Koło Marketingu FOCUS, dzialające w ZSP Oleśnica.

/ip/

 

powrót do aktualności

2012-05-29 Przeslij link Wyświetleń: 1720

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015