Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Podziękowania za udział w ratowaniu mogił na Kresach

Starosta Oleśnicki otrzymał podziękowania od wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej oraz Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty za udział w akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. ZSP z Oleśnicy oraz LO z Sycowa to szkoły ponadgimnazjalne, które uczestniczyły w akcji.

18 maja na rynku we Wrocławiu spotkały się delegacje młodzieży z całego regionu wraz z  nauczycielami, starostami, wójtami i  burmistrzami. Wszyscy wspólnie wzięli udział w uroczystym koncercie pod patronatem Kardynała Henryk Gulbinowicza, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa, Prezydenta Wrocławia. Po koncercie odbyła się uroczystość wręczenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w akcję.

PODZIĘKOWANIA

W uroczystości powiat oleśnicki reprezentował starosta Zbigniew Potyrała, który od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz - patronującej całej akcji oraz organizatora - wrocławskiego oddziału TVP reprezentowanego przez dyrektor Anitę Białek, otrzymał podziękowania za wkład w ratowanie polskich mogił na Kresach.

Wyróżnieni zostali także inni samorządowcy powiatu oleśnickiego, w tym: wójt Jan Głowa, burmistrz Jan Bronś, wójt Marcin Kasina, burmistrz Sławomir Kapica, burmistrz Jan Dżugaj, burmistrz Władysław Kobiałka.

Uczniowie powiatowych szkół już po raz trzeci zbierali symboliczne złotówki na ratowanie kresowych cmentarzy. W drugim tygodniu lipca część z nich wyjedzie za wschodnią granicę, aby porządkować i remontować zabytkowe polskie nekropolie. Do tej pory udało się wyremontować kilkanaście polskich cmentarzy.

/ip/

powrót do aktualności

2012-05-22 Przeslij link Wyświetleń: 1391

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015