Annabelle Lane Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 
Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Wolontariusze odwiedzili starostwo

Trzy wolontariuszki z Chin, Indonezji i Gruzji wraz z uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej odwiedzili wczoraj Starostwo Powiatowe w Oleśnicy. O powiecie, jego historii i symbolach oraz o swej pracy opowiadał starosta. Sekretarz powiatu oprowadził gości po wydziałach urzędu.

Wczoraj 22 lutego wizytę w starostwie złożyły trzy młode wolontariuszki: Tekla Rurua z Gruzji, Sabrine Putri z Indonezji oraz Mann Huang z Chin, goszczące w Oleśnicy na zaproszenie dyrekcji Katolickiej Szkoły Podstawowej. Towarzyszyli im uczniowie szkoły katolickiej oraz ich opiekunowie.

W starostwie cała grupa wraz z opiekunami spotkała się ze starostą Zbigniewem Potyrałą, który opowiedział im o historii powiatu, o tym jaką strukturę posiada urząd kierowany przez niego, co można tutaj  załatwić. Ale największe zainteresowanie wzbudził gabinet starosty, a w nim liczne nagrody i certyfikaty, mapa powiatu oraz, jak żartobliwie określił to starosta, jego podręczny zestaw do samoobrony, składający się z kasku i maczugi.

Goście odwiedzili również wicestarostę Sławomira Pytla, a na zakończenie wraz z sekretarzem powiatu zajrzeli do kilku wydziałów.

***
Studentki uczestniczą w programie organizowanym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC, umożliwiającą młodzieży rozwijanie wrażliwości społecznej i kulturowej, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną, poprzez udział w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne.

Podczas spotkań z uczniami podstawówki, wolontariuszki zaprezentowały części świata z których pochodzą, opowiadały o kulturze i obyczajach, pokazywały stroje ludowe, zabawki i instrumenty muzyczne.

/ip/

Galeria zdjęć: Wolontariusze odwiedzili starostwo

powrót do aktualności

2012-02-23 Przeslij link Wyświetleń: 1763

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015