Strona Projektów Unijnych w Starostwie Powiatowym w Ole?nicy Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Powiat Oleśnicki Starostwo Powiatowe w Oleśnicy - Oficjalny Kanał
START  |   CIASTECZKA-INFORMACJE  |   MAPA STRONY  |   KONTAKT
Wysoki kontrast
Logo Powiatu Trasy rowerowe
 

Aktualne informacja dot. koronawirusa

Powiat
Starostwo
Edukacja
Turystyka
Akty prawne
Inwestycje
Apteki

Pomoc Prawna

Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie

Setny koncert czwartkowy, który odbył się 17 listopada, był okazją do podsumowania dziesięciu lat istnienia muzycznego cyklu „Łączy nas muzyka”. Przed publicznością wystąpił zespół Jacars, który przeniósł słuchaczy w świat barokowej muzyki hiszpańskiej. Gospodarzem uroczystego wieczoru był starosta Zbigniew Potyrała – spiritus movens wydarzenia.

Wśród licznych gości obecni byli także wicestarosta Sławomir Pytel, przewodniczący rady Walerian Pietrzak, wiceburmistrz Oleśnicy Piotr Pawłowski.

Koncert w wykonaniu zespół Jacar był mistrzowskim popisem interpretacji XVIII – wiecznych tańców Hiszpanii, opracowanych na współczesnym instrumentarium. Wspólną cechą tych wszystkich utworów jest różnorodna rytmika, która legła u podstaw tworzącego się w XIX w. stylu flamenco. Barokowe tańce hiszpańskie to unikatowe dzieła muzyczne, łączące w sobie wpływy kultury hiszpańskiej, indiańskiej i  afrykańskiej.

Klimat hiszpańskiego baroku, stworzony przez artystów, wzbudził tak wielki zachwyt publiczności, że oklaskom nie było końca.

Część druga czwartkowego wieczoru wypełniona była wspomnieniami z ostatnich dziesięciu lat koncertów. Podsumowaniu służył zaprezentowany film, w którym zebrano fragmenty najcenniejszych chwil,  uzupełnionych wypowiedziami twórców i organizatorów.  

Na zakończenie były gratulacje i podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się zarówno do powstania, jak i realizowania cyklu  „Łączy nas muzyka”. Otrzymały je panie: Helena Ostapowicz - pomysłodawczyni koncertów, Monika Mikuś-Machała - dyrektor Państwowej Szkoły I st. im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy, Edyta Szostak-Kirzyc - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sycowie, Małgorzata Iwańska – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu oraz pan Tomasz Huk.

Podziękowania otrzymali również: Bogumiła i Eugeniusz Ćwikowie, Zbigniew Hyszczyn, Rafał Kubacki i Krzysztof Dziedzic.

 /ip/

Foto: I.Pasek i Panorama Oleśnicka

Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie Setny koncert czwartkowy w barokowym klimacie

powrót do aktualności

2011-11-18 Przeslij link Wyświetleń: 1840

DANE KONTAKTOWE:

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10
 56- 400 Oleśnica

tel. 71 314 01 14
tel. 71 314 01 11
fax 71 314 01 10

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

Deklaracja dostępności

bierutów bądź dziadowa gmina herb kłoda miasto międzybórz oleśnica sprostowania starosta syców twardogóra współpraca wydziały biblioteka dokumenty dożynki flaga geodezja komisje koncert koncerty konsumentów odpowiedzi oświadczenia powiat prasowe projekty przdszkole przetargi przygotowany publiczne rada rekrutacja rzecznik sesja starosta starostwo wicestarosta zamówienia zarząd

Wykonanie: eMKA Interactive (c) 2007-2015